TACKLE & GUNS SHOW 2005
W dniach 23-24 października 2005 w miejscowości Warwickshire w Anglii odbyły się Targi sprzętu wędkarskiego TACKLE & GUNS SHOW 2005. Jako dystrybutor czołowych angielskich firm w Polsce zostałem zaproszony na imprezę, aby zobaczyć nowości na przyszły rok. Jako pierwsi dowiecie się, co nas czeka w przyszłym sezonie. Targi T & G Show to profesjonalna impreza, na której największe firmy pokazują, co przygotowały na przyszły rok, jest to spotkanie dla właścicieli sklepów i dystrybutorów.

Na początek Sharpes Group, firma, która miała największe i najbardziej oblegane stoisko. Rod Hutchinson przygotował ponad 40 nowych produktów. Rewolucja nastąpi, jeżeli chodzi o wędki. Firma całkowicie zmieniła modele wędek, całkowicie zmieniony został ich design, nowe mocowanie kołowrotka wykonane z metalu, nowe mocowanie przelotek, jednym słowem REWOLUCJA I REWELACJA. Następne nowości to rod pod ze stali nierdzewnej, podpórki, sygnalizatory plus centralka, lóżko, krzesło. Rod wprowadza również do swojej oferty klipsy, gumki, shrink tube i inne akcesoria do montażu zestawów. Kolejna nowość to namiot na parasolu, duży, wytrzymały i szybki w rozkładaniu. Jeśli chodzi o tzw. kuchnię, to będziemy mieli nowy smak kulek i dipów, jest to tak ceniony przez polskich wędkarzy Pineapple Supreme, nowe mixy X-factor oraz The Hauler. Dużą niespodzianką będzie również film ,,Cztery pory roku z karpiem", w którym Rod Hutchinson i jego Dream Team pokazują jak łowić karpie przez cały rok. Wszystkie produkty miałem okazję dokładnie obejrzeć, niektóre przetestować dzięki Grahamowi Slaughterowi, który wspólnie z Rodem zajmuje się projektowaniem i testowaniem nowości w firmie. Wszystkie nowe produkty będą oczywiście dostępne w Polnord-Eko na przełomie 2005/2006 roku.

Kolejna marka Sharpes Group to Keenets, marka, którą właśnie wprowadzamy na polski rynek, w jej ofercie wędki, kołowrotki, siatki, podbieraki, akcesoria dla wędkarzy. Firma produkuje również kulki proteinowe, będziecie zaskoczeni ich ceną jest to dobry angielski produkt za rozsądne pieniądze. Produkty Keenets pojawią się w Polsce w styczniu 2006 roku oczywiście w Polnord-Eko.

Kolejna firma to Fishrite obecna w Polsce od bieżącego roku. Nowości to siatki pva pakowane po 7 metrów, nowy namiot, nowe ubrania na zimę: spodnie, kurtka, polar, czapka, kpl już od 350 zł. Nowe produkty dostępne u nas już w listopadzie.

Nowości zaprezentowały również firmy nieobecne w Polsce Badger International - nowa łódka do wywózki, Dynamite Baits - seria Silver-X, Jrc, Nash, Trakker, Pallatrax, Ultimate i kilkadziesiąt innych.

Nie opisałem oczywiście wszystkich nowości, spędziłem na targach dwa dni, a mimo to nie sposób zobaczyć wszystkiego. Trudno też szczegółowo opisywać każdy produkt, mogę jednak powiedzieć, że przyszły sezon to będzie sezon, gdzie wreszcie polscy wędkarze będą mogli używać najlepszego sprzętu i łowić na najlepsze przynęty i co najważniejsze będą mogli to wszystko kupić w przystępnych cenach.

Na koniec przekazuję pozdrowienia dla polskich karpiarzy od Roda Hutchinsona i Grahama Slaughtera.

autor: Marek Posor - Polnord-EkoSzybki Kontakt
Reklama
Reklama