Relacja z Wschodnich Dni Karpiowych 2005
W dniach 7 - 10 lipca miały miejsce pierwsze w tej części Polski zawody karpiowe pod nazwą Wschodnie Dni Karpiowe. Na starcie stawiło się 14 zespołów, głównie z południowo - wschodniej i centralnej Polski.


Dratów przywitał zawodników w czwartek piękną, słoneczną pogodą. Szybkie losowanie i na stanowiska. Po kilku godzinach lekka bryza zmieniła się w bardzo silny, czołowy wiatr. Wiele drużyn musiało nawet przerwać nęcenie. Gdy o godzinie 18 padł sygnał do rozpoczęcia wędkowania większość drużyn nawet nie myślała o posyłaniu zestawów do wody i kontynuowała mozolne zanęcanie pod silny wiatr.


Pierwsze ryby padły jeszcze tego samego wieczora. Najpierw na stanowisku 13 (nomen omen) Team Rybkiewicz/Drzał podbiera karpia o wadze 4,34 kg. Kilka godzin później kolejne branie trzy stanowiska wcześniej i drużyna Rutecki Team Poland obejmuje prowadzenie wynikiem 6,64 kg. Ranek przynosi kolejne odjazdy. Najpierw na stanowisku nr 9 drużyna Małkowicz/Małkowicz ląduje karpia 4,34 kg, a po chwili na stanowisku 13 kolejna ryba (karp 6,16 kg). Jak się później okazało była to ostatnia ryba zwodów dająca zwycięstwo drużynie Rybkiewicz/Drzał. Pogoda zdeterminowała dalszy przebieg zdarzeń. Ponad 30 - sto stopniowy upał, słońce i wiaterek zaledwie lekko marszczący taflę wody spowodowały zanik brań. Zanotowano jeszcze kilka brań ale wszystkie ryby się spięły. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na wspaniałą atmosferę, jaka panowała na stanowiskach. Ciepłe noce sprzyjały długim rozmowom na tematy karpiowe, a specjalne na tę okazję przygotowane napoje na bazie mięty i cytryn pozwalały lepiej znieść panujący upał.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1 miejsce: K. Rybkiewicz / T. Dzał - 10,48 kg (2 ryby)
2 miejsce: L. Rutecki / A. Rutecki (Rutecki Team Poland) - 6,64 kg (największa ryba zawodów)
3 miejsce: J. Małkowicz / Ł. Małkowicz - 4,34 kgW tym miejscu wielkie podziękowania dla sponsorów za ufundowanie wspaniałych nagród.
Sponsor główny Taxom Polska GMBH. Inni sponsorzy: BSI Mossella Polska, Adder Carp, M-Elektrostatyk, Exide, Kamimarket, Rutecki Team Poland, F.H.U. STOP.

Szczególne podziękowania dla Dominika Jaszuka i Marka Lisieckiego za pomoc w obsłudze zawodów oraz dla wszystkich, którzy dołożyli starań by się odbyły.

Robert Skiba
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama